• Interiér restaurace Sportovní areál Vitality
  • Interiér restaurace Sportovní areál Vitality
  • Gastro vitální restaurace
  • Slavnostní tabule Vitality Slezsko

Goldenberries

Goldenberries mají velmi vysoký obsah vitamínu C, díky kterému stačí necelých 50 gramů sušených plodů k zajištění jeho denní spotřeby. 100 gramů produktu pak přibližně pokryje doporučenou denní dávku vitamínu A. Díky obsahu beta-karotenu tak příznivě působí na zrakové nervy. Goldenberries jsou rovněž považovány za dobrý zdroj vitamínu P - rutinu. Přestože se jedná o ovoce, jsou Goldenberries zajímavým zdrojem fosforu, železa a některých B vitamínů. Rovněž je pozoruhodný obsah bílkovin, které tvoří 16 % energetické hodnoty sušeného plodu. Goldenberries jsou známy svými diuretickými účinky. Mají také skvělou schopnost želírovat.

Ideální využití má jako syrová součást salátů, koláčů a jiných druhů pečiv, džemů, dezertů, ozdoba nápojů, salátů.  Plody se konzumují čerstvé, sušené, zavařené, kandované a i v kompotech.

Zdá se, že jeví částečný protirakovinný efekt v lidové medicíně. Klasická medicína se snaží pochopit princip a mechanismus celkového efektu. V tradičním léčitelství se mochyně používá při léčbě rakoviny (leukémie obzvláště), astmatu, hepatitidy, revmatismu nebo zánětů kůže.


Kalendář akcí

zobrazit další akce

Doporučujeme

Virtuální prohlídka našich areálů

Penzion Ovečka

 Banner bowling

 


Logo Ferona Logo Radegast Logo TZ Logo AHR Logo Budamar

Logo AGELLogo M Steel Projects Logo M Steel ProjectsLogo MSProjects International

Logo HEADLogo Victor

Jsme na Facebooku

Jak se k nám dostanete

GPS: 49°39'31.317"N, 18°41'46.129"E
Mapa: Google.cz | Mapy.cz

Popis

Chcete pravidelně dostávat naše novinky do Vaší emailové schránky? Přihlaste se k odběru: