• Interiér restaurace Sportovní areál Vitality
  • Interiér restaurace Sportovní areál Vitality
  • Gastro vitální restaurace
  • Slavnostní tabule Vitality Slezsko

Jiří Novák v našem sportovním klubu

Jiří Novák opět u nás, tentokrát v roli supervisora Českého tenisového svazu

Ve čtvrtek 24. 5. 2013 přijel do našeho klubu zhlédnout činnost tréninkového střediska mládeže při SK Vitality Slezsko tentokrát Jiří Novák, bývalá světová „raketa" číslo 5. Pro naše nejlepší hráče bylo připraveno pestré sportovní odpoledne, skládající se z tréninků, kondice a rehabilitace v bazénu hotelu Vitality.

Jirka byl ve Vendryni již počtvrté, před touto pracovní návštěvou jako účastník několika exhibic hvězd a opět se mu kvalitní klubové zázemí a tréninkové možnosti velmi líbily.
Zároveň mile překvapil naše děti svým sympatickým a skromným vystupováním, zhlédl naši tréninkovou činnost, s našimi dětmi i sám potrénoval a zahrál si s nimi i miniturnaj.

Na závěr návštěvy proběhla debata, kdy Jirka zodpověděl různé dotazy, týkající se jeho kariéry, rozvykládal se o svých největších úspěších i o vystoupeních v Davisově poháru.

Z řady dotazů položených našimi dětmi vybírám nejzajímavější:

Koho ze čtveřice Nadal, Federer, Sampras, Agassi považujete za nejlepšího hráče tenisové historie?
Hrál jsem častokrát se všemi zmíněnými, a proto mohu i subjektivně hodnotit. Odpověď je z mého pohledu jednoznačná, Roger Federer. Všichni ostatní mají nějakou slabinu, Roger je nejkomplexnější hráč ze všech.

Jak jste s těmito tenisovými superstar hrával?
Mohu se pochlubit cennými skalpy všech těchto hráčů, například s Rogerem mám bilanci 4 výhry/5 porážek.

Kterého úspěchu si ve své kariéře nejvíce ceníte?
S celou svou kariérou jsem spokojen, i když se mi nesplnil sen stát se světovým hráčem číslo 1.
Cením si finále Wimbledonu ve čtyřhře, semifinále Australian Open ve dvouhře, ze 7 turnajových vítězství na okruhu ATP pak nejvíce výhry na turnaji v Gstaadu v r. 2003, neboť zde jsem byl ve finále naprostý outsider a přesto zdolal v pětisetové bitvě světovou jedničku Rogera Federera.

Čemu se věnujete v poslední době?
Mám v Prostějově na starost skupinku 5 předních juniorů. K tomu jsem často zván na tenisové exhibice, například příští týden mne čeká při příležitosti prostějovského turnaje exhibice proti Carlosi Moyovi (bývalá světová jednička). Přijeďte se podívat :-).

Co Vaše spolupráce s Jirkou Veselým, největší českou nadějí ?
Vloni jsem se po dobu 10  měsíců naplno věnoval 19 letému Jirkovi  jako osobní trenér. Paradoxně čím více se nám spolupráce dařila, tím rychleji  se blížil její konec. Jirka  se totiž výkonnostně posunul výrazně nahoru, poskočil do širší světové špičky (aktuálně je 120. na světě) a proto logicky požadoval,  abych s ním objížděl všechny světové turnaje. Mám rodinu, 3 děti, kterým se chci maximálně věnovat, a to nejen po stránce tenisové, proto jsem byl nucen spolupráci s Jirkou Veselým ukončit.

Co Vy a Davisův pohár?
Starty za Českou republiku v DC jsem miloval, dával do nich všechno, nakonec mých 22 zápasů ve dvouhře a z toho jen 5 porážek je toho důkazem. V DC jsem například porazil i světovou jedničku Pete Samprase i tehdy mladičkého "drzouna" :-), Rafu Nadala.

Jak hodnotíte naše naděje?
Pracuji s talenty v Prostějově, takže přehled a porovnání mám. Všichni "vitální" hráči  se mi líbili, všichni mají potenciál pro velký tenis. Na druhou stranu, výkonnost v 11-12 letech není rozhodující, tenis je běh na dlouhou trať, rozhodovat se i u těchto dětí bude až mezi jejich 15.-17. rokem. 

Fotogalerie z akce   Video z akce   

    


Logo Ferona Logo Radegast Logo TZ Logo AHR Logo Budamar

Logo AGELLogo M Steel Projects Logo M Steel ProjectsLogo MSProjects International

Logo HEADLogo Victor