• Interiér restaurace Sportovní areál Vitality
  • Interiér restaurace Sportovní areál Vitality
  • Gastro vitální restaurace
  • Slavnostní tabule Vitality Slezsko

Konopné semínko

Svými kvalitami výrazně překonává všechna běžně známá olejnatá semena. Technické konopí je odrůda rostliny Cannabis L Sativa, je původem z Asie a jako zdroj obživy bylo používáno dříve než sója. Z Asie se dostalo do Evropy, nejen na jídelníček, ale bylo využíváno i pro technické účely. Spolu se lnem se konopí úspěšně pěstovalo až do 19. století, kdy je vytlačila levná zámořská bavlna. Svou roli pak sehrála i proti marihuanová kampaň, která nebrala ohled na odlišné druhy konopí. Technické konopí totiž neobsahuje THC, respektive má ho jen v tak malém množství, že není možné ovlivnit vnímání ani při konzumaci většího množství.

Konopné semínko svou výživovou hodnotou předčí i nejkvalitnější maso. Obsahuje všechny potřebné látky pro správné fungování organismu. Obsahují všechny základní aminokyseliny, vitamíny (A, B, B1, B2, B3, B6, PP, C, E a F) a minerály (draslík, hořčík, vápník, hořčík, fosfor, zinek…).

Vitamíny skupiny B jsou nezbytné pro správné fungování nervové soustavy, pomáhají proti únavě a zlepšují stav všech tkání, což je nejlépe pozorovatelné na stavu pokožky a vlasů.

Cenný je především obsah esenciálních nenasycených mastných kyselin omega 3 (kyselina linolenová)a omega 6 (kyselina alfa-linolová).

Tyto látky jsou důležité zejména pro řízení a souhru životních procesů v organismu, správnou funkci buněčných stěn, nervů, imunity a srdečně-cévního systému, slouží také jako zdroj energie. Mají antioxidační účinky.

Díky obsahu kyseliny linolové a kyseliny alfa-linolenové pomáhají konopná semínka k udržení správné hladiny cholesterolu a cukru v krvi,  zlepšují průběh zánětlivých procesů v oblasti srdce a cév.

Podporují a zlepšují imunitní systém, doporučují se jako podpora při autoimunitních onemocněních, jako je například roztroušená skleróza, revmatoidní artritida, lupus, či při rakovině.

Vhodné jsou také v období zvýšených nároků na organismus – pro duševně a fyzicky pracující, těhotné a kojící ženy, dospívající a starší osoby.

Omega-3 mastné kyseliny jsou totiž významně zastoupeny v nervových tkáních, proto jejich dostatek pomáhá uchovat mozek a nervy zdravé.

Jestliže se chystáte dát si pár skleniček alkoholu, tak byste rozhodně měli sníst několik hodin předem hrstku konopných semínek. Obsah tuku totiž zpomalí vstřebávání alkoholu v krvi a vitamín B3 pomůže organismu s alkoholem se lépe vyrovnat. 

Sportovci: obsažený hořčík působí proti svalovým křečím. Pokud se snažíte nabrat svalovou hmotu a jíte potraviny bohaté na bílkoviny, pak je pro udržení rovnováhy v organismu nezbytné zvýšit příjem vitamínu B6, obsažený mimo jiné i v konopném semínku. Používáme do salátů a nápojů, na dezerty.Logo Ferona Logo Radegast Logo TZ Logo AHR Logo Budamar

Logo AGELLogo M Steel Projects Logo M Steel ProjectsLogo MSProjects International

Logo HEADLogo Victor

Jsme na Facebooku

Jak se k nám dostanete

GPS: 49°39'31.317"N, 18°41'46.129"E
Mapa: Google.cz | Mapy.cz

Popis

Chcete pravidelně dostávat naše novinky do Vaší emailové schránky? Přihlaste se k odběru: