• Interiér restaurace Sportovní areál Vitality
  • Interiér restaurace Sportovní areál Vitality
  • Gastro vitální restaurace
  • Slavnostní tabule Vitality Slezsko

Mořské řasy

působí preventivně proti civilizačním chorobám jako jsou alergie, revmatismus, ateroskleróza, vysoký krevní tlak, atd.

Řasy obsahují velké množství vitamínů  A, B2, B12, C, E a minerálních látek, především vápník, jód, zinek, železo, hořčík, sodík a chrom. Kyselina alginová patří mezi polysacharidy a zabraňuje vstřebávání toxinů s obsahem těžkých kovů (stroncium, kadmium, plutonium, barium). Vysoký obsah jódu působí preventivněproti strumě v případě snížené funkce štítné žlázy. Bór se zprostředkovaně účastní regulace látkové výměny vápníku a hořčíku. Mastné kyseliny N-3 příznivě ovlivňují hladinu tuků v krvi, snižují shlukování krevních destiček, mírně zvyšují hladinu dobrého cholesterolu HDL a rozšiřují cévy. Brzdí kornatění cév a snižují krevní tlak. Vitamin E, betakaroten a selen váží volné radikály, čímž zpomalují kornatění cév, posilují imunitní systém člověka a preventivně působí proti rakovině. Obsah vlákniny v řasách je vysoký, proto zlepšují trávení. Chlorofyl je regenerační a desinfekční prostředek s maximálním antibakteriálním účinkem. Mořské řasy jsou nejkvalitnějším, nejčistším a v organismu nejlépe využitelným zdrojem lehce stravitelných bílkovin a uhlovodanů. Obsahují až 20x víc minerálních látek než zelenina.

 

DULSE je mořská řasa ze severního Atlantiku s vysokým obsahem železa a jódu, o čemž svědčí jejich tmavě fialová barva. Je bohatým zdrojem rostlinného proteinu, vlákniny, enzymů, draslíku a hořčíku, vitamínu A a B. Má velmi nízký obsah sodíku. Vyznačuje se specifickou chutí a příjemně měkkou strukturou, díky které se skvěle hodí ke konzumaci bez úpravy jako snack. Ideální jako barevná a chutná ingredience do salátů, sendvičů nebo polévek.

WAKAME  je velmi blízká řase Kombu, v některých receptech může Kombu nahradit. Stejně jako Kombu zabraňuje šedivění vlasů, mnohdy dokáže pomoci, aby prošedivělé vlasy ztmavly.
Wakame je dlouhá řasa s temně zelenými listy, rostoucí v okolí ostrova Hokkaidó. Wakame je nepostradatelnou součástí japonské stravy, v japonské lidové medicíně se používá na čištění krve a posílení krevního oběhu. Miso polévku s Wakame používají již po celé generace japonské ženy pro rychlé zotavení po porodu. Řasy, které jsou vlastně jakousi mořskou zeleninou, obsahují o 10-20% více minerálních látek než běžná zelenina. Navzdory vysoké schopnosti vstřebávat minerály neabsorbují řasy z mořské vody škodlivé látky. Kde je stupeň znečištění vody příliš vysoký, tam řasy prostě nerostou. Řasy servírujte v malých množstvích, ale zato pravidelně. Používají se spíše jako koření při vaření luštěnin (doba přípravy se tím zkracuje) nebo se přidávají pro zvýraznění chuti do polévek či zeleninových jídel.

NORI je nejrozšířenější a nejpopulárnější mořskou řasou a krom toho má vynikající chuť. 
Nutriční hodnoty Nori jsou jedinečné. Obsahuje významné množství vitamínu B12, vápník, železo, jód, vitamínu A více než mrkev, niacin, bílkoviny, druh oleje EPA, který je efektivní při prevenci aterosklerózy, taurin (druh aminokyseliny, která pomáhá snižovat krevní tlak) a také chlorofyl (působí jako regenerační a desinfekční prostředek s maximálním antibakteriálním účinkem). Obsahuje také kyselinu alginovou, která na sebe v těle naváže těžké kovy a další toxické látky a přirozenou cestou je vyloučí. Rozpouští tuky a napomáhá vylučování usazenin a nahromaděného hlenu z těla. Nori posiluje paměť, srdce a tenké střevo. Pomáhá při trávení,
a proto je vhodné tuto řasu podávat v kombinaci s pečenými a smaženými jídly. 
Nori má jemnou, téměř sladkou chuť, kterou je možné zvýraznit zahřátím. Používá se do polévek, zeleninových salátů, při přípravě tradičního sushi, k přímé spotřebě drcené jako koření.

  

 
Logo Ferona Logo Radegast Logo TZ Logo AHR Logo Budamar

Logo AGELLogo M Steel Projects Logo M Steel ProjectsLogo MSProjects International

Logo HEADLogo Victor

Jsme na Facebooku

Jak se k nám dostanete

GPS: 49°39'31.317"N, 18°41'46.129"E
Mapa: Google.cz | Mapy.cz

Popis

Chcete pravidelně dostávat naše novinky do Vaší emailové schránky? Přihlaste se k odběru: