• Interiér restaurace Sportovní areál Vitality
  • Interiér restaurace Sportovní areál Vitality
  • Gastro vitální restaurace
  • Slavnostní tabule Vitality Slezsko

Sezamový olej

Seznam byl velmi oblíbený už v dobách starého Řecka. Sezamová semínka je možné pokládat za nejzdravější semínka vůbec. Jejich účinek je všestranný, proto se doporučuje konzumovat sezamové semínko pravidelně. Říká se o něm, že žádná skála před ním nezůstane celá. V tomto maličkém, dvoumilimetrovém semínku, které je nejstarším kořením na světě, se ukrývá velká léčivá síla. Obyvatelé východu již po staletí znají jeho léčivé schopnosti. U nás jeho konzumace není zatím bohužel moc velká, převážně se s ním zdobí pečivo a začíná se používat i sezamový olej. Rozemletím semínek vzniklé máslo tachini/ tahiny, které se používá do krémů, koktejlů i slaných jídel. Výhodnější je konzumovat přírodní - neloupaný sezam, protože obsah minerálů a vitaminů se snižuje odstraněním povrchové slupky semínka.

Sezam vyniká vysokým obsahem karotenů, hořčíku, vápníku, draslíku a zinku, vitamínu A, vitaminu B1 a B3 B6. Semena obsahují kolem 50 % tuku, 20% bílkovin, 16% sacharidů a 9% vlákniny.

Obsahuje také vápník  (až 1500 mg - což je několikanásobně více než mléko), hořčík (350 mg), železo (10 mg), zinek (10 mg), draslík (410 mg), fosfor (890 mg). 


Vysoký obsah organického vápníku, hořčíku a fosforu je možné využít v prevenci a léčbě osteoporózy a zlomenin. Doporučuje se těhotným a kojícím ženám.
Pro vysoký obsah železa je vhodný při chudokrevnosti. 
Vysoký obsah vitaminů skupiny B a hořčíku s fosforem z něho dělají lék na deprese a neurózy. Ze stejného důvodu je vhodný pro studenty, sportovce a jeho zařazení do svého jídelníčků uvítají všichni těžce tělesně a duševně pracující.

Pro svůj vysoký obsah nenasycených mastných kyselin a hořčíku je vhodným dietním doplňkem u nemocí srdce a cév. 
Vysoký obsah zinku zlepšuje imunitu a metabolismus. 
Vysoký obsah karotenů s hořčíkem, vápníkem a zinkem jsou lékem na nemoci očí, vlasů, kůže, sliznic a nehtů. Logo Ferona Logo Radegast Logo TZ Logo AHR Logo Budamar

Logo AGELLogo M Steel Projects Logo M Steel ProjectsLogo MSProjects International

Logo HEADLogo Victor

Jsme na Facebooku

Jak se k nám dostanete

GPS: 49°39'31.317"N, 18°41'46.129"E
Mapa: Google.cz | Mapy.cz

Popis

Chcete pravidelně dostávat naše novinky do Vaší emailové schránky? Přihlaste se k odběru: