• Interiér restaurace Sportovní areál Vitality
  • Interiér restaurace Sportovní areál Vitality
  • Gastro vitální restaurace
  • Slavnostní tabule Vitality Slezsko

Skořice

Skořici zná lidstvo skoro 4000 let, je typickým kořením Starého světa.  Ještě poměrně nedávno (ve 14. století) získávali skořici domorodci z divoce rostoucích stromů v pralese. Přestože botanici znají více než 150 druhů skořicovníku, pro potravinářské účely se používají tři. Za nejkvalitnější je považována skořice cejlonská, má největší obsah vonných silic a má jemnou chuť i vůni

V posledních letech se objevují studie, které zkoumají léčivé účinky skořice na lidské tělo. Jak je to se skořicí? Je zdraví prospěšná a skutečně pomáhá při cukrovce nebo zamezuje šíření rakoviny?

Asijská tradiční medicína řadí skořici mezi přírodní léky, které pomáhají při onemocnění močových cest. Skořici je dobré požívat i při výskytu artrózy. Krom toho americká studie také potvrdila, že při jejím užívání se zlepšují mozkové funkce. Skořice má i schopnost vnitřně zahřát lidské tělo a rozproudit krev v žilách. Ne nadarmo se toto koření stává součástí svařeného vína a zimních čajů (oblíbená je kombinace s jablkem nebo pomerančem. Právě díky schopnosti prohřát lidský organismus a také díky desinfekčním a antibiotickým účinkům je skořice vhodná v prevenci nachlazení ale i při jeho průběhu.

Krásně aromatizuje sladké pokrmy, nápoje, omáčky, kečupy, kompoty a také je součástí mnoha kořenících směsí, zejména v asijských zemích. Používá se i do masitých pokrmů v kuchyni asijské, latinskoamerické, arabské, turecké, španělské aj., ale také v likérnictví, ale i v parfumérii.
Skořice odstraňuje křeče, upravuje trávení a zvyšuje apetit. Olej z kůry skořicovníku působí antisepticky, prohřívá a prokrvuje celý organismus, povzbuzuje srdce a krevní oběh.Logo Ferona Logo Radegast Logo TZ Logo AHR Logo Budamar

Logo AGELLogo M Steel Projects Logo M Steel ProjectsLogo MSProjects International

Logo HEADLogo Victor

Jsme na Facebooku

Jak se k nám dostanete

GPS: 49°39'31.317"N, 18°41'46.129"E
Mapa: Google.cz | Mapy.cz

Popis

Chcete pravidelně dostávat naše novinky do Vaší emailové schránky? Přihlaste se k odběru: