• Interiér restaurace Sportovní areál Vitality
  • Gastro vitální restaurace
  • Slavnostní tabule Vitality Slezsko

Tenisové turnaje ve Vitality

V prosinci začala zimní tenisová turnajová sezóna a také v naší hale se již uskutečnilo několik turnajů Českého tenisového svazu.

První turnaj se konal ve dnech 12.-14. 12. a soupeřily mladší žákyně.

Při účasti 38 hráček se i přes silnou konkurenci prosadily naše hráčky. Jowana Kolowrotkiewicz a Eliška Mlčochová se dostaly do čtvrtfinále a Olivia Bergler až do semifinále. Vítězkou se stala Karolína Heiderová z Opavy.

Čtyřhru vyhrála dvojice Markéta Motyková-Klára Kulhánková až v super tie-breaku proti dvojici Olivia Bergler-Emilia Durska.

Po vánocích se od 26. do 28. 12. konal turnaj starších žáků a starších žaček.

Chlapců se zúčastnilo 20 a dívek 15. Z našich hráčů se prosadil Vítek Raška, který ve čtvrtfinále prohrál s pozdějším vítězem Šimonem Myslivcem. Mezi děvčaty pak naše Barbara Zajoncová nestačila ve finále dvouhry na Nellu Ondrouškovou a společně se Sabinou Brannou Barbara obsadila i druhé místo ve čtyřhře, kterou vyhrála dvojice Hrubanová-Tomečková.

První týden v novém roce se v našem areálu uskutečnilo několik oblastních přeborů mladších žáků.

Ve dnech 9.–11.1 se ve velmi kvalitní sestavě a při neskutečné účasti 63 hráčů odehrálo mnoho perfektních zápasů, za které by se nemuseli stydět ani hráči starší kategorie. Ve dvouhře se vyplnily papírové předpoklady a všichni 4 nejvýše nasazení hráči se probojovali do semifinále. V horní polovině si poradil Hynek BartoňFilipem Neuwirthem 6:4 a 6:3 , v dolní polovině pak Šimon MyslivecMichalem Glocmanem 6:3 a 6:4. Pozdější finále pak bylo v režii prvního nasazeného Hynka Bartoně, který dokázal porazit Šimona Myslivce poměrem 6:3 a 6:1. Ve čtyřhře pak Šimon Myslivec oplatil Bartoňovi, který hrál ve dvojici s Michalem Glocmanem, porážku a společně s Filipem Neuwirthem ovládli finále poměrem 4:6, 6:1, 1:0 (8)

Ve dnech 23.–25.1.2015 se konal v areálu Vitality slezsko halový oblastní přebor starších žáků.

K tenisovým kláním nastoupilo celkem 46 hráčů. Do semifinále se propracoval 1. nasazený hráč Ondřej Horák, kde se utkal s největším překvapením turnaje a výborně hrajícím Šimonem Myslivcem. Po vyrovnaném boji postoupil do finále Horák poměrem 7:5 , 6:3. Ve druhém semifinále proti sobě nastoupili Šimon Mališ a Daniel Galuška. První jmenovaný tahal v tomto utkáni za delší konec provazu a do finále postoupil po třísetové bitvě 6:2 , 2:6 a 6:0. Finále dvouhry měl pak zcela ve své režii Ondra Horák a porazil Šimona Mališe poměrem 6:0 a 6:2 a potvrdil tak vítězstvím v turnaji roli prvního nasazeného hráče.

V semifinále čtyřher se proti sobě utkaly páry Kubín,Horák – Otýpka,Mališ. Prvně jmenovaný pár vyhrál poměrem 6:1 , 6:4, ve druhém semifinálovém utkání pak vyhrála dvojice Galuška,Postupa nad párem Navrátil,Fojtů 6:3, 1:6, 1:0 ( 8 ). Finálový zápas pak ovládla dvojice Kubín, Horák a porazili pár Galuška, Postupa poměrem 6:3 , 6:1