• Interiér restaurace Sportovní areál Vitality
  • Interiér restaurace Sportovní areál Vitality
  • Gastro vitální restaurace
  • Slavnostní tabule Vitality Slezsko

Výstava v polském Zakrzowie

Tato výstava slavila 10. výročí  a byla letos poprvé slavnostně prezentovaná v nejnovějším jezdeckém  areálu v Polsku, který byl vybudován ve spolupráci s Evropskou unií v Zakrzowie nedaleko Opola.

Tento unikátní komplex víceúčelových hal s pískovým povrchem, kongresovým sálem a moderním zázemím byl slavnostně otevřen výstavou Izby Rolniczej, kde byla vystavována nejnovější technika využívaná v zemědělství od kombajnů, nakládačů, kultivátorů, přepravních vozidel až po luxusní automobily.

Koně patřili k těm nejnavštěvovanějším programům dvoudenního zemědělského svátku, na kterém byli přítomní hejtmanové, konsul z Číny, ambasador z Ruska a další významní hosté z polského politického dění.

Za Českou republiku přijali pozvání Stáj Vitality Slezsko, s.r.o. pod vedením Stáni Valicové a stáj Pharlap  Pavla Holešovského. Mohli jsme vidět plemena polských pracovních koní i plemenných hřebců. Mimo ukázky skvělé drezurní úlohy vicemistryně Polska v r. 2013  Žanety Skowronske se  na výstavě předvedli i představitelé českého teplokrevníka ze stáje Pharlap, sedmiletá klisna Lanette a čtyřletý valach Calvero, kteří reprezentují stáj v parkurovém skákání.

Rekreační stáj Vitality Slezsko pak předvedla irského Tinkera Do van de Tukker po Angello (zde je toto plemeno využíváno k hiporehabilitaci a aktivitám s koňmi) a welsh coba Danaway Pegasus po Pegas, který je všestranným koníkem užíván jak v parkurovém skákání dětí a mládaže, tak i v jednospřeží, které prezentoval v Polsku. Svým projevem zaujal pořadatele natolik, že slavnostně zahajoval nedělní hlavní program a stali se spolu se strakatou Do alias Narni miláčky výstavy. Ne náhodou si vybrali artisté smyčcového kvarteta ke svému kratičkému koncertu vážné hudby právě prostor před boxy koní z Vitalit, které skvěle reprezentovaly stáj  spolu se Stáňou Valicovou a Lucii Wawrzyczkovou.  Měli jsme možnost prezentovat aktivity celé společnosti Vitality Slezsko i v moderním  kongresovém sále a mise našich delegátů byla splněna na jedničku s hvězdičkou. 

Vyvrcholením výstavy bylo čestné ocenění naší výpravy  a předání trofeje jezdeckého klubu Lewada z rukou 12-násobného mistra Polska v drezůře a prvního účastníka finále světového poháru mistrů  p. Andrzeje Salackého – prezidenta společnosti. Odvezli jsme si ocenění pro vystavovatele koní, ale hlavně skvělé zážitky a spoustu nově navázaných přátelských vztahů.

Jezdecké centrum na špičkové úrovni vzniklo za účelem  pořádání vrcholných jezdeckých soutěží na evropské i světové úrovni. Těšíme se na příští sportovní zážitky v nedalekém  polském Zakrzowie, na přátelská setkání a počínající spolupráci, která jistě přispěje k pozvednutí jezdecké úrovně v Moravskoslezském kraji. 

Stáňa Valicová


Logo Ferona Logo Radegast Logo TZ Logo AHR Logo Budamar

Logo AGELLogo M Steel Projects Logo M Steel ProjectsLogo MSProjects International

Logo HEADLogo Victor